Отборът на ЦСКА София вече е активирал механизма на зимната селекция — въпреки че до края на сезона остава няколко месеца, клубът не желае да чака. Според последните сигнали „червените“ имат цел да доведат между три и пет нови футболисти през паузата.
Какво точно се търси?
Обект № 1 за ръководството е подсилването на фланговите позиции. Смята се, че представянето на настоящите крилa, в лицето на Мохамед Брахими и Кевин Додай, не достига очакванията: липсва достатъчно скорост, дрибъл и ясно проявена заплаха пред вратата.
Освен крилата, приоритет попадат:
- централен защитник — селекция с повече дълбочина в защита;
- полузащитник, който може да диктува темпото;
- евентуално вратар, ако бюджетът и възможностите позволят.
Скритата фабрика зад кадър
Скаутският отдел на клуба не почива. Един от имената, които се споменават, е че главният скаут (въпреки че не е официално обявен) е същият, който насочи вниманието към Южна Америка и Португалия — аля варианта „открита-скрита зона“ на пазара. Съобщава се, че например Пламен Гетов е пътувал в Бразилия и Аржентина, разглеждайки мачове на живо, с надеждата да открие по-екзотично попълнение.
Допълнително, клубът проучва и Франция (Лига 2), където има предложения за футболисти с добър потенциал, но по-достъпни цени.
Лагерът идва — трансферите не чакат
По договорка за зимен лагер, най-вероятно в Турция, се очаква трансферите да бъдат финализирани преди началото на лагера. Това ще предостави на новите играчи шанс да се включат в тренировките на пълна мощ още в началото, което е предимство за клуба.
Ще се предава ли мачът на живо?
Към момента клубът не е обявил официално конкретен трансфер-маратона като мачово събитие, така че не е ясно дали предстоящите разговори или представяния ще бъдат излъчени на живо по телевизия или стрийминг платформа. Обикновено обаче, при ключово представяне на нов играч или подготвителен мач, ЦСКА използва дигиталните си канали – социални медии, YouTube канал или партньорски спортен канал. Препоръчваме да следите официалния сайт на клуба и страницата им във Facebook/Instagram за актуална информация.



