Европейски грандове искат Жоржиньо през лятото

Италианският национал Жоржиньо ще бъде горещо име през летния трансферен прозорец. Маестрото в халфовата линия на Челси е обект на трансферна битка, включваща Барселона, ПСЖ, Ювентус и Милан.

Жоржиньо се присъедини към Челси от Наполи през юли 2018 г. след настояването на Маурицио Сари. Италианският национал не се радваше на добър старт на престоя си със сините и не бе на висота в първата си кампания. Но Жоржиньо по ирония на съдбата игра най-добрия си футбол в Челси, след като Сари напусна клуба от Западен Лондон през 2019 г., прогресирайки при Франк Лампард и Томас Тухел.

Диригентът в халфовата линия на Челси бе на висота през последните три години, а в текущата кампания той има девет гола и четири асистенции в 40 мача във всички състезания. Жоржиньо е изправен пред несигурно бъдеще в Челси, като договорът му изтича след малко повече от година. Подобна ситуация привлече вниманието на Барселона и ПСЖ, както и на италианските грандове Юве и Милан.

Междувременно агентът на Жоржиньо наскоро призна, че подписването на нов договор с Челси е приоритет за 30-годишния футболист. Но тъй като Челси в момента е под ембарго за трансфери поради санкциите, наложени на Роман Абрамович, не е ясно дали ще успеят да издържат на натиска на отбори като Барселона, ПСЖ, Ювентус и Милан.

Още публикации от същата категория
Александър Димитров след 1:6 от Турция

Александър Димитров след 1:6 от Турция

Новият селекционер на България Александър Димитров призна, че е бил подготвен за трудното начало на мандата си след тежкото поражение с 1:6 от Турция. Преди мача с Испания той обяви, че основната му цел е да намали индивидуалните грешки и да върне увереността в отбора. „Когато поех отбора, знаех, че няма да е лесно. Бяхме наясно, че ще дойдат и критики"

Леандро Тросар: Оставам в Арсенал – чувствам се отлично и съм във форма

Леандро Тросар: Оставам в Арсенал – чувствам се отлично и съм във форма

Белгиецът пресече слуховете за трансфер и заяви, че няма намерение да напуска Арсенал. Тросар: „Чувствам се много добре“, след като се завърна след травма и увеличи минутите си преди квалификацията на Белгия.

Златомир Загорчич напусна поста си в Славия

Златомир Загорчич напусна поста си в Славия

В неочакван обрат за „белите“, старши треньорът Златомир Загорчич официално подаде оставка, която бе приета от ръководството на клуба, съобщиха тази сутрин от пресслужбата на Славия. Вчера Славия изигра контролна среща срещу Ботев Враца, завършила 3:3. Именно този двубой се оказа последният за Загорчич начело на тима. Според официалното изявление и от двете страни се е стигнало до взаимно решение да прекратят сътрудничеството.

Барселона обмисля продажбата на Дест

Барселона обмисля продажбата на Дест

Според информация на ESPN, отборът на Барселона е готов да изслуша оферти за десния бек Сержиньо Дест. 21-годишният играч се присъедини към Барселона през летния трансферен прозорец на 2020 г. за 20 милиона евро, но сега може да напусне Камп Ноу, за да освободи място за новите попълнения.